Farba do tkanin świecąca w ciemności

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 7,10 zł 7.10
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: 6E43-701E7_20161023232023
Pin It

Opis

Farba do tkanin ciemnych i jasnych.
Kolor: transparentny
Pojemność: 25 ml

Farba fosforowa przeznaczona do malowania na tkaninach zarówno ciemnych jak i jasnych. Ponieważ farba jest transparentna (przeźroczysta) jej krycie jest słabe. Po wymalowaniu tkanin jasnych farba ma jasnokremową barwę, zaś na tkaninach czarnych jest praktycznie niewidoczna. Dopiero w ciemnościach farba oddaje wcześniej zaabsorbowane światło w postaci zielonkawego koloru. W celu uzyskania dodatkowych efektów wizualnych można nanieść farbę fosforową na wcześniej wymalowany wzór. Farba złączy się z podkładem nie zmieniając jego koloru a gotowy rysunek zyska wyjątkową możliwość świecenia w ciemności.

Farby są tworzone przy użyciu bezpiecznych komponentów, bez szkodliwych substancji czy odczynników, zatem chętnie rekomendujemy je najmłodszym artystom, szkołom, przedszkolom oraz kreatywnym rodzicom. Farba stworzona jest na bazie wody i nie wymaga rozcieńczania.

 

Farby odznaczają się bardzo wysoką jakością, wyjątkowo dużą światłotrwałością oraz odpornością na ścieranie. Krycie farby jest dobre.

Farby należy nakładać zwykłym pędzlem lub pędzlem gąbkowym umożliwiającym nałożenie jednolitej warstwy produktu. Dla ułatwienia, należy podłożyć karton lub plastik pod materiał, co spowoduje naciągnięcie się tkaniny i pomoże przy nakładaniu farby. Wyschniętą farbę należy przeprasować na lewej stronie, przez szmatkę lub przez papier do pieczenia w celu jej utrwalenia. Farba świetnie nadaje się także do malowania szablonowego.
Można prać w pralce.

Łączenie farb fosforowych z innymi produktami jest możliwe, aczkolwiek bardzo trudne. Trzeba zmieszać bardzo dużą ilość farby z wybranym kolorem by produkty udało się połączyć. Ponieważ efekt nie zawsze jest zadawalający, zamiast łączenia farb, rekomendujemy nakładanie farby fosforowej na wcześniej wymalowany wzór. Początkowy kolor nie zostanie zmieniony zaś efekt świecenia w ciemności będzie zachowany.


Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl